پولا ردانگ مالزی

پولا ردانگ مالزی (Pulau Redang Malaysia) در فاصله ی 45 کیلومتری از ساحل کوالا ترنگانو واقع شده است. و در میان 9 جزیره محافظت شده در دریای جنوب چین و خارج از ساحل ترنگانو، وسیع ترین جزیره به شمار می رود. برای علاقه مندان به غواصی در این منطقه امکان انجام این تفریح را فراهم می سازد. آب های زلالی که در پارک آبی پولا ردانگ مالزی قرار دارند سرشار از جانداران دریایی است. یکی از دیدنیهای زیبای مالزی برای گردشگران تور مالزی زمانی است که پرتوهای خورشید در دریا نفوذ می کند و رنگ های درخشان مرجان ها، شقایق ها و ماهی ها جلب توجه می کند.

 

در آغاز جنگ جهانی دوم دو کشتی به گل نشسته اند و غرق شده اند. که این کشتی ها در آب های اطراف پولا ردانگ مالزی قرار دارند. H.M.S. Prince of Wales و H.M.S. Repulse نام این کشتی می باشد. غواصی، شنا، پیاده روی در جنگل و قایقرانی از جمله فعالیت هایی است که در این جزیره زیبا می توان به آن پرداخت. اگر قصد ماهیگیری در این جزیره را داشته باشید این نکته حائز اهمیت است که به دلیل اینکه پولا ردانگ به عنوان یک پارک آبی ثبت شده است. ماهیگیری در شعاع 3.2 کیلومتری این جزیره ممنوع است. امکان جمع آوری مرجان ها و سایر جانداران دریایی نیز ممنوع است.

 

قایق سواری در یکی از اسکله های کوالا ترنگانو و مرانگ یکی از تجربیات متفاوت این جزیره می باشد. یک زمین گلف هم در تفرجگاه برجایا در نظر گرفته شده است.

 

پولا ردانگ مالزی

تصویر پولا ردانگ مالزی

پولا ردانگ مالزی

تصویر پولا ردانگ مالزی