ویزای اسپانیا:

برای سفر به کشور اسپانیا نیاز به اخذ ویزای شینگن هستید. ویزای توریستی و گردشگری اسپانیا با فراهم آوردن مدارک مورد نیاز، تعیین وقت مصاحبه و همچنین مراجعه به سفارت اسپانیا امکان پذیر می باشد. در واقع شما باید از برگشت به میهن خود سفارت اسپانیا را قانع سازید. اولین قدم برای اخذ ویزای اسپانیا تکمیل فرم تقاضای ویزا می باشد. که از سفارت اسپانیا بخش ویزای اسپانیا به صورت حضوری دریافت می نمایید. اگر خانوادگی قصد سفر به تور اسپانیا را داشته باشید، باید برای تمامی افراد فرم تقاضای ویزا تهیه کنید. افراد بالای 12 سال انگشت نگاری می شوند. فرم تقاضای ویزا خود را همراه با سایر مدارک باید در زمان مصاحبه تحویل سفارت اسپانیا دهید. از تمامی مدارک موجود یک سری کپی گرفته شود. اصل مدارک به فرد متقاضی بازگردانیده می شود.

آدرس سفارت اسپانیا: تهران _ دروس، بلوار شهرزاد، خیابان شادي، کوچه اول شرقي، پلاک 10

تلفن: 22568684  – 22568681

سایت سفارت اسپانیا: www.embassypages.com

ساعت کاری سفارت اسپانیا:

یکشنبه تا پنجشنبه 16 - 9

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای اسپانیا:

1) شناسنامه: همراه با کپی از تمامی صفحات
2) گذرنامه: اعتبار گذرنامه حداقل 6 ماه بیشتر از تاریخ ویزای درخواستی باشد. همچنین از صفحات اول و دوم گذرنامه و باقی صفحات در صورتی که مهر ویزا خورده باشد، کپی گرفته شود. 
3) 2 قطعه عکس: دو قطعه عکس رنگی، جدید و زمینه سفید، در ابعاد 4*3 که با ظاهر فعلی فرد متقاصی مطابقت داشته باشد.
4) اسنادی دال بر وضعیت شغلی متقاضی
 برای کارمندان بخش دولتی: ترجمه‌ی آخرین حکم کارگزینی
 برای کارمندان بخش خصوصی‌: ترجمه ی گواهی اشتغال به کار بر روی سربرگ رسمی شرکت و به زبان انگلیسی و یا اسپانیایی
 برای صاحبان شرکت‌های خصوصی: ترجمه‌ی روزنامه رسمی شرکت به همراه رزومه‌ی شرکت به زبان انگلیسی، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی
 برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاهها: کارت بین‌المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی
 برای مشاغل آزاد: ترجمه جواز کسب و یا کارت بازرگانی

5) مشروح عملیات آخرین ماه حساب بانکی شخصی: پرینت حساب بانکی باید روی سربرگ انگلیسی بانک و مهرشده به سفارت اسپانیا ارائه شود.
6) ترجمه‌ی یک سند مالکیت، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی
7) بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد اسپانیا
8) رزرو هتل در یک یا چند شهر اسپانیا برای کل مدت اقامت
9) بیمه مسافرتی: متقاضیان ویزای اسپانیا باید بیمه‌ مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. این بیمه هزینه‌های احتمالی بازگشت به میهن را تحت مراقبت‌های پزشکی، هزینه‌های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه‌های بیمارستانی اضطراری را شامل می شود و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهایی که تابع مقررات و ملزومات شینگن هستند معتبر می باشد.