وقت سفارت فرانسه

برای سفر به کشور فرانسه مقررات و قوانین شینگن حاکم است. برای درخواست ویزا برای تمامی سفارت خانه ها وقت سفارت الزامی است. متقاضیانی که قصد سفر به تور فرانسه را داشته باشند باید از سفارت فرانسه وقت ویزا تهیه نمایند و به وقت سفارت فرانسه نیاز دارند. در واقع وقت سفارت فرانسه زمانی است که متقاضی در این مدت اقدام به تکمیل مدارک می نمایند. بعد از تحویل مدارک و مراجعه به سفارت فرانسه از فرد مصاحبه و انگشت نگاری می شود. امروزه وقت سفارت فرانسه حضوری انجام نمی شود و فرد می تواند از طریق آنلاین اقدام کند. در مرحله ی اول فرد متقاضی از طریق سایت سفارت فرانسه فرم تعیین وقت ملاقات خود را دریافت و اقدام به تکمیل فرم می نماید و برای مصاحبه خود نوبت می گیرد در نهایت فرم خود را به سفارت فرانسه ایمیل می کند. توجه داشته باشید که هر فردی اعم از بزرگسال و یا خردسال باید وقت جداگانه ای داشته باشد و همه ی متقاضیان بجز کودکان زیر 12 سال مصاحبه می شوند. وقت سفارت فرانسه حدود 3 – 2 هفته طول می کشد. در روز مصاحبه نیز باید نظر مامور سفارت را جلب کنید که قصد سفر طولانی به کشور فرانسه را ندارید و به میهمن خود باز خواهید گشت، توان مالی لازم برای سفر را دارید، بدون سابقه جنایی هستید، مدارک شما باید کپی برابر اصل باشد، اصل مدارک به شما باز می گردد و کپی آن در پرونده سفارت فرانسه باقی می ماند. مدارک خود را تا پایان سفر نزد خود نگه داشته باشید.

مراحل اخذ ویزای فرانسه:

1) تعیین وقت مصاحبه

هنگام وارد نمودن اطلاعات خود در سایت جهت تعیین وقت ملاقات خود به نکات ذیل توجه نمایید:

نام کامل خود را بر اساس نامی که در گذرنامه شما وارد شده است تکمیل نمایید.

شماره گذرنانه خود را با دقت وارد نمایید.

شماره تماس و ایمیل خود را وارد کنید.

جهت تعیین وقت مصاحبه این نکته شایان ذکر است که توصیه می شود تاریخ وقت مصاحبه 4 -3 قبل از تاریخ سفر شما باشد.

در نهایت بعد از تکمیل فرم ثبت نام یک پرینت ثبت نام تهیه کنید تا در روز مصاحبه همراه با سایر مدارک تحویل سفارت فرانسه دهید.

فرم ثبت شما دارای شماره تاییدیه می باشد. که اگر نیاز به تغییر و یا لغو وقت مصاحبه خود باشید این شماره به شما کمک خواهد کرد.

2) پرداخت هزینه ی مصاحبه با در دست داشتن گذرنامه خود قابل انجام است.

3) اقدام به فراهم آوردن مدارک لازم جهت ارائه مدارک در روز مصاحبه