مجارستان

هانگری و یا با نام دیگر مجارستان کشوری است که در اروپای مرکزی واقع شده است. بوداپست پایتخت مجارستان است. زبان اصلی این کشور مجاری است. که از خانواده ی فین‌ واوگری می باشد که از کوه های اورال منشا گرفته است. زبان مجاری با زبان هایی نظیر استونیایي و فنلاندی رابطه ی نزدیکی دارد. فورینت واحد پول مجارستان می باشد. سگد، میشکولتس، دبرسن، پچ و گیور از جمله شهرهای مهم مجارستان است. رودخانه ی دانوب از وسط مجارستان عبور می کند. صربستان، کرواسی، اسلوانی، اوکراین، رومانی، اتریش و اسلواکی جزء کشورهایی است که با مجارستان دارای مرزهای مشترک است.

آب و هوای مجارستان:

مجارستان دارای تابستان هایی گرم و زمستان هایی سرد، پرباد، مرطوب و ابری است. جولای و آگوست از گرم ترین ماه های مجارستان است. همچنین ژانویه سردترین ماه سال است.

فرهنگ مردم مجارستان:

در قرن 19 کشور مجارستان در زمینه ی فرهنگ پیشرفت بسیاری نمود. سوار کاری و موسیقی جزء فرهنگ اصیل مجارستان محسوب می شود. مجارستان دارای رژیم غذایی منحصر به فردی است. بسیاری از افراد برای آموختن علم و فنون آشپزی سنتی و مدرن به این کشور سفر می کنند. مجارستان دارای تنوع چاشنی و ادویه بسیاری است. فلفل، گوشت قرمز و همچنین ظروف غذایی مجارستان که برای طبخ برخی خورشت استفاده می شود بی نظیر است.

گردشگری در مجارستان:

بوداپست، سایر شهرهای مجارستان و روستاهای مجارستان دارای تاریخ و فرهنگ بی نظیری است. جاذبه های گردشگری شهر بوداپست را می توان با پاریس و یا پراگ مقایسه نمود. معماری و شکل سنتی شهر و ساختمان ها در بسیاری از شهرهای مجارستان به چشم می خورد. از جمله مناظر زیبای طبیعی مجارستان دریاچه، کوهستان و رود زیبای دانوب، دره های سرسبز است که برای انجام فعالیت های تفریحی، ورزشی و پیاده روی فرصت مناسبی را ایجاد می کند.

بهترین زمان سفر به مجارستان:

بسیاری از گردشگران تور مجارستان فصل تابستان برای سفر خود انتخاب می کنند. زیرا  10 - 9 ساعت هوا در فصل تابستان روشن است. در برخی از شهرهای مجارستان به ویژه بوداپست هوا بادی و طوفانی است. که در بعضی موارد ممکن است آزار دهنده باشد. ولی در سایر شهرهای این کشور هوای ملایم تر است. در بهار نیز مجارستان برای سفر مناسب نمی باشد. در فصل بهار و تابستان جشن ها و فستیوال های بسیاری در بوداپست برگزار می شود. و می توانید برای تماشای این برنامه های در بهار و تابستان به مجارستان سفر کنید. ماه مه برای گردشگران مجارستان که مایل به تماشای شهر سوپرون، دهکده‌ی Tihany و   Danube Bend بهترین زمان است.

جاذبه های گردشگری مجارستان:

قلعه‌ی بودا، رود دانوب، شهرهای تاریخی اسپا، تپه‌های بودا، کاخ سلطنتی وایسگراد، کلیسای جامع سنت پیتر،ایگر، سوپرون، غارهای Lillafured، تیهانی، دریاچه بالاتن، پارک ملی آگتلک، هویز، دبرسن، پارک ملی هورتوباگی، شهر جیور برخی از جاذبه های اماکن گردشگری مجارستان می باشد.

 

مجارستان

تصویر جاذبه های گردشگری مجارستان

مجارستان

تصویر جاذبه های گردشگری مجارستان

مجارستان

تصویر جاذبه های گردشگری مجارستان