فرانسه:

کشور فرانسه در اروپا غربی واقع شده است و دارای 550 هزار کیلومتر مربع مساحت است که به عنوان پهناورترین کشور اروپایی معرفی شده است. پاریس پایتخت کشور فرانسه است. FRA کد کشور فرانسه می باشد. پاریس یکی از شهرهای بزرگ و پر جمعیت اروپا است. حکومت کشور فرانسه جمهوری و ملیت مردم فرانسوی می باشد. واحد پول فرانسه همانند سایر کشورهای اروپایی یورو است. فرانسه واحد پول خود را به صورت ملی دارد که فرانک نام دارد. کشور فرانسه در عرصه هایی مانند فرهنگ، صنعت و فناوری، علوم پایه، نظام، هنر، سیاست و اقتصاد جزء کشورهای مهم و تاثیر گذار دنیا می باشد. فرانسه با کشورهایی نظیر آلمان، بلژیک، اسپانیا، ایتالیا، سوئیس، موناکو، آندورا دارای مرزهای مشترک است. زبان اصلی این کشور فرانسه است ولی به علت اینکه فرانسه مهد تمدن و فرهنگ است مردم به زبان های دیگر هم صحبت می کنند.

آب وهوای فرانسه:

بخش های شمال و شمال شرقی فرانسه دارای آب و هوای معتدل می باشد. آب و هوای جنوب فرانسه نیز به صورت مدیترانه ای می باشد. همچنین قسمت های غربی فرانسه نیز دارای آب و هوای اقیانوسی است. مناطق دیگر فرانسه دارای تابستان های گرم گاهی همراه با طوفان و زمستان هایی سرد است.

فرهنگ مردم فرانسه:

مردمان فرانسه آشپزی را یک هنر می دانند. جالبه بدانید اولین کتاب آشپزی به قرون وسطی برمی گردد. فوتبال و راگبی از ورزش های پرطرفدار مردم فرانسه است. همچنین ورزش هایی از قبیل اسکی بازی، ماهیگیری، قایق سواری، پیاه روی، اسب سواری و گلف بسیار در این کشور رایج است. فستیوال های تابستانی هر ساله در فرانسه برگزار می شود. فرانسه را می توان مهد هنر و ادبیات دانست. و هنرمندان بسیاری در دوران های مختلف نظیر ویکتور هوگو، مونه، پیر، پیکاسو، مولیر به هنر و فرهنگ فرانسه هنری را افزوده اند. معماری در فرانسه نیز دارای شکوه بسیاری است. که در میان این معماری ها می توان به برج ایفل و کاخ ورسای اشاره نمود.

گردشگری در فرانسه:

کشور فرانسه توانست در سال 1998 لقب اولین کشور توریستی جهان را با 70 میلیون توریست از آن خود کند. همچنین در سال 2013 با 84 میلیون گردشگر سومین کشور پر درآمد توریستی جهان و محبوب ترین مقصد گردشگری معرفی شده است.

بهترین زمان سفر به فرانسه:

بهترین زمان سفر به این کشور ماه های آوریل تا ژوئن و همچنین ماه های سپتامبر تا نوامبر است.

جاذبه های گردشگری فرانسه:

فرانسه دارای دیدنیهای بسیاری است و جاذبه های گردشگری فقط در مرکز شهر فرانسه و یا در دو سه شهر آن دیده نمی شود. همه ی شهرهای فرانسه زیبایی و جاذبه های گردشگری منحصر به خود را دارد. موزه اورسی، برج ایفل، شانزه لیزه، موزه لوور، کاخ ورسای، معبد پانتئون، عمارت دیفنس، مادلین، میدان کنکورد، پاریس پلج، کلیسای نوتردام، قلب مقدس، طاق پیروزی، باغ لوکزامبورگ، باغ تویلری، مون مارتر برخی از جاذبه های گردشگری این کشور برای مسافران تور فرانسه می باشد.

 

فرانسه

تصویر جاذبه های گردشگری فرانسه

فرانسه

تصویر جاذبه های گردشگری فرانسه

فرانسه

تصویر جاذبه های گردشگری فرانسه