سوئد

کشور سوئد در شمال اروپا و در شبه جزیره اسکاندیناوی واقع شده است. زبان سوئدی زبان اصلی مردم سوئد است. بیش از 89 درصد مردمان سوئد به زبان انگلیسی صحبت می کنند. زبان سوئدی جزء خانواده زبان اروپایی و هندی است و شاخه در زبان ژرمنی دارد. و با زبان هایی نظیر نروژی و دانمارکی نزدیکی دارد. استکهلم پایتخت کشور سوئد است. تهران تا استکهلم حدود 35746 کیلومتر مسافت دارد. اختلاف ساعت تهران سوئد نیز حدود 2:30 ساعت می باشد. کشور سوئد بزرگترین و منظم ترین سیستم حمل و نقلی را دارد. کرون سوئد واحد پولی این کشور می باشد.

آب و هوای سوئد:

آب و هوای این کشور سردسیری است. تابستان های گرم و کوتاه و زمستان های سرد و طولانی از ویژگی آب و هوای سوئد است. در ماه تیر در شهر استکهلم بیشتر از 18 ساعت خورشید در آسمان قرار دارد.

فرهنگ مردم سوئد:

اغلب مردم کشور سوئد را با گروه موسیقی ABBA، ترشی شاه ماهی، فروشگاه بزرگ IKEA، اتومبیل هلی ولوو و ... می شناسند. موضوع فرهنگ جزء مقوله هایی است که این کشور بسیار مورد توجه قرار داده است. مردمان سوئد بسیار مهربان، آرام و متین هستند. مردمان سوئدی علاقه به نگه داشتن حیوان در منزل دارند. کوفته و ماهی هرینگ جزء غذاهای معروف این کشور است. در زمستان مردمان سوئد بلندترین شب سال یعنی همان یلدای خودمان را جشن می گیرند. عید پاک، عید سنت لویزا و شب والپورگیس مناسبت هایی هستند که ریشه در فرهنگ و اعتقادات مردمان سوئد دارد.

گردشگری در سوئد:

ساختمان های رنگارنگ چوبی، کلبه های سنتی، ماهیگیری، سرزمین گوزن های شمالی، آفتاب تابستان های بی پایان، کلیساها و قلعه های سنگی، موزه های و ... از جمله جاذبه های توریستی و گردشگری سوئد برای مسافران تور سوئد است.

بهترین زمان سفر به سوئد:

در فصل تابستان به ویژه در ماه ژوئن بهترین زمان سفر به سوئد است زیرا در این ماه هزینه ها نسبت به سایر ماه ارزان تر است. ماه های می، جولای جزء ماه های است که گردشگران بسیاری به سوئد سفر می کنند. ایده آل ترین زمان برای سفر به سوئد در ایام کریسمس است. که در این زماk شما می توانید از فروشگاه های سوئد، حال و هوای کریسمس، محیط رمانتیک زمستانی بهره مند شوید.

جاذبه های گردشگری سوئد:

برخی از جاذبه های گردشگری این کشور شامل گرونا لوند، که واستن، فریت فال، گلوبن، تالار شهر استکلهم سوئد و محل هدای جوایز نوبل، موزه و رستوران VASA، مالمو، ایستد، آپسالا، لاپ لند سوئد و ... است. جزیره گاتلند به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری سوئد برای گردشگران تور سوئد محسوب می شود. این جزیره در دریای بالتیک قرار گرفته است. منطقه حفاظت شده کالبرگ، نمایشگاه لباس های ملکه سیلویا در قصر سلطنتی استکهلم، برج کاک ناس، قصر دروت نینگ هولم، آفتاب نیمه شب اسکاندیناوی و ... از دیگر جاذبه های این کشور است. هتل یخی یکی دیگر از جاذبه های گردشگری سوئد است. هتل یخی اکتبر هر ماه ساخته می شود. تا در فصل زمستان پذیرای گردشگران خود باشد.

 

سوئد

تصویر جاذبه های گردشگری سوئد

سوئد

تصویر جاذبه های گردشگری سوئد

سوئد

تصویر جاذبه های گردشگری سوئد