بلژیک

بلژیک یکی از کشورهایی است که در آمریکای شمالی واقع شده است. و با کشورهایی نظیر آلمان، فرانسه، هلند، لوکزامبورگ مرزهای مشترکی دارد. بروکسل پایتخت این کشور می باشد. بلژیک را می توان به سه بخش تقسیم نمود. فلندر که مردمان این شهر به زبان هلندی صحبت می کنند. مردمان بروکسل نیز به زبان های هلندی و فرانسوی صحبت می کنند. همچنین در شهر والونیا مردمان فرانسه زندگی می کنند و برخی از آنان به آلمانی مسلط هستند. یورو واحد پولی این کشور می باشد. طول پرواز تهران تا بروکسل حدود پنج ساعت و ربع است. تفاوت ساعتی تهران و بروکسل تقریبا 2:30 است. به عنوان مثال اگر در تهران ساعت 6 باشد در بروکسل ساعت 4:30 است.

آب و هوای بلژیک:

آب و هوای بلژیک مرطوب، معتدل و پر بارانی می باشد. بلژیک سرزمینی کم ارتفاع است. بیشتر وسعت کشور را جلگه ها پوشانیده اند.

فرهنگ مردم بلژیک: 

 غذاهای بلژیک شهرت جهانی دارند.  بلژیک دارای جشنواره های بسیاری است که از جمله می توان به جشنواره والون، کارناوال بینچ و  Aalst، Hollu blood و ... است.  روز مقدس نیکلاس یکی از اصلی ترین تعطیلات مردمان بلژیک است. که دانش آموزان و کودکان در لی یژ جمع می شوند. و این روز را جشن می گیرند.

گردشگری در بلژیک:

کشور بلژیک کشور کوچکی است. اما نقش بسزایی در اروپا و تاریخ دنیا دارد. بسیاری از اطلاعات جنگ جهانی اول را شما می توانید در بلژیک تماشا کنید. زیرا مکان های بسیاری در این رابطه ساخته شده است. شکلات و سیب زمینی سرخ کرده در بلژیک معروف هستند. مکان های تاریخی بلژیک که به دوره ی قرون وسطی برمی گردد. گردشگران بسیاری را به خود جذب کرده است.

بهترین زمان سفر به بلژیک:

آوریل تا اواسط اکتبر بهترین زمان سفر به بلژیک است. همچنین جولای و آگوست ماه های پر گردشگر کشور بلژیک است. در ماه آوریل فستیوال موسیقی در بروکسل برگزار می شود که یکی از مزیت های سفر به بلژیک در ماه آوریل است.

جاذبه های گردشگری بلژیک:

برخی از جاذبه های گردشگری این کشور شامل گرند پلیس، اتمیوم، موزه ی سلطنتی هنرهای زیبا، موزه ی هورتا، موزه ی نظامی، پارک بروکسل، موزه ی کاکائو و شکلات، قصر استاکلت، موزه ی کلیسای سنت میکائیل و سنت گودولا، موزه ی سلطنتی هنرهای زیبا و ... برای گردشگران تور بلژیک اشاره نمود.

 

بلژیک

جاذبه های گردشگری بلژیک

بلژیک

جاذبه های گردشگری بلژیک

بلژیک

جاذبه های گردشگری بلژیک