اسپانیا

کشور اسپانیا در جنوب قاره ی اروپا واقع شده است. اسپانیا به کشور پادشاهی اسپانیا نیز معروف است. این کشور دارای فرهنگ و تاریخی زیبا و غنی است. پرتغال، فرانسه، مراکش، آندورا و جبل الطارق از جمله همسایگان کشور اسپانیا است. پایتخت اسپانیا شهر مادرید است. که به عنوان بزرگترین شهر اسپانیا محسوب می شود. همچنین کاتولیگ مذهب کشور اسپانیا می باشد. برخی از شهرهای بزرگ اسپانیا می توان به مالاگا، سویا، والنسیا، بارسلون اشاره نمود. 

آب و هوای اسپانیا:

اسپانیا سالانه گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند. یکی از دلایل بالا بودن گردشگر در این کشور آب و هوای اسپانیا است زیرا در تمام فصول سال می توان به اسپانیا سفر کرد. در مناطق مختلف اسپانیا آب و هوای متفاوتی حاکم است. برخی از قسمت تحت تاثیر آب و هوای مدیترانه ای و بخشی دیگر تحت تاثیر آب و هوای اقیانوسی و یا کوهستانی است. در فصل زمستان در کرانه ی دریای مدیترانه آب و هوای معتدلی وجود دارد. 

فرهنگ مردم اسپانیا:

از جمله هنرهای اصیل این کشور گاو بازی است که جزء یکی از جاذبه های این کشور محسوب می شود. و طرفداران بسیاری نیز دارد. فوتبال به عنوان ورزش پرطرفدار اسپانیا است. از دیگر ورزش های محبوب اسپانیا می توان از جمله به موتورسواری، فرمول 1، هندبال، تنیس، دوچرخه‌سواری و بسکتبال اشاره نمود. زبان اسپانیایی زبان اصلی مردم اسپانیا است. رقص فلامینگو و موسیقی بخشی از فرهنگ مردمان اسپانیا می باشد. مسیحیت دین اصلی مردم اسپانیا است.

گردشگری در اسپانیا:

اسپانیا دارای دیدنیهای و جاذبه های گردشگری بسیاری است که سالانه گردشگران بسیاری از اسپانیا دیدن می کنند. در 4 دهه ی اخیر بخش توریستی و گردشگری اسپانیا رونق پیدا کرده است. بطوری که دومین کشور توریستی جهان معرفی شده است.

بهترین زمان سفر به اسپانیا:

فصل های بهار و پاییز بهترین زمان سفر به اسپانیا است. و ماه های اکتبر و نوامبر بهترین ماه های سفر به این کشور است. در تابستان آب و هوای اسپانیا رو به گرما می رود. و بسیاری از شهرهای اسپانیا نظیر مادرید، سویا، قرطبه، بیشترین دما را خواهند داشت. بارسلون نیز که اغلب دارای آب وهوای خنکی است در تابستان آب و هوای مرطوب و شرجی دارد. سواحل اقیانوس اطلس در تابستان جزء خنک ترین نقاط اسپانیا است.

جاذبه های گردشگری اسپانیا:

قصر سلطنتی مادرید، لاکونچا، ایبیزا ، کلیسای ساگرادا فامیلیا ، کاخ ال اسکوریال، مسجد الحمرا، شهر کوئنکا، قنات سگویا، فرار از گاوهای وحشی، پامپلونا برخی از جاذبه های گردشگری این کشور برای گردشگران تور اسپانیا می باشد.

 

اسپانیا

تصویر جاذبه های گردشگری اسپانیا

اسپانیا

تصویر جاذبه های گردشگری اسپانیا

اسپانیا

تصویر جاذبه های گردشگری اسپانیا