ارتفاعات گنتینگ مالزی

ارتفاعات گنتینگ مالزی (Genting Highlands Malaysia) یک مجموعه ای تفریحی و تجاری است که در بالای کوه های تی‌تی وانسگا قرار گرفته است. ارتفاعات گنتینگ مالزی در فاصله ی 45 کیلومتری و یا 1 ساعته به صورت سواره از شهر کوالالامپور واقع شده است. و در ارتفاع بیش از 1800 متر از سطح دریا قرار گرفته است. ارتفاعات گنتینگ مالزی دارای آب و هوایی خنک و کوهستانی می باشد. این مکان تفریحی دارای امکانات تفریحی مختلفی است که از جمله می توان به پارک های آبی اشاره نمود.

 

سری لیم گوه تونگ فردی است که اولین بار در سال 1964 برای بازدید از بلندی های گنتینگ به این منطقه سفر کرد. او با توجه به آب و هوای گرمسیری و استوایی کشور مالزی پیش بینی نمود که ساخت چنین مجموعه هایی که امکان اقامت و تفریح را برای گردشگران تور مالزی فراهم می سازد، قطعا بسیار مفید خواهد بود.

 

سری لیم گوه تونگ به همراه عده ای دیگر و بعدها با همکاری دولت مالزی و سرمایه گزاری تمام اموال شخصی خود در این پروژه سرمایه گذاری نمود. و توانست در سال 1971 اولین هتل ارتفاعات گنتینگ مالزی، را با نام هتل گنتینگ تاسیس نماید.

 

این هتل دارای 601 اتاق با تمامی امکانات رفاهی و بهداشتی می باشد. و اتاق ها در 2 ساختمان برج مانند قدیمی و جدید ساخته شده اند. مجموعه پارک بازی در فضای باز و فضای بسته نمونه ای از امکانات این هتل است. تله کابین این مجموعه می تواند گردشگران تور مالزی را به ارتفاعات گنتینگ برساند. این تله کابین 3.38 کیلومتر طول دارد و بلند ترین و سریع ترین تله کابین آسیای جنوب شرقی به شمار می رود. شهربازی، زمین گلف، رستورانهای متنوع و برگزاری کنسرتهای موسیقی، نمایش ها و شعبده بازی، گنتینگ برخی از امکانات و تفریحات این مجموعه زیبا و دیدنی است.

 

ارتفاعات گنتینگ مالزی

تصویر ارتفاعات گنتینگ مالزی

ارتفاعات گنتینگ مالزی

تصویر ارتفاعات گنتینگ مالزی