اتریش

اتریش در اروپای مرکزی واقع شده است. وین پایتخت این کشور است. آلمان، جمهوری چک، مجارستان، سوئیس، اسلوونی، اسلوواکی و لیختنشتاین جزء کشور هایی هستند که با کشور اتریش دارای مرزهای مشترک هستند. زبان آلمانی زبان اصلی مردم اتریش است. زبان‌هايي نظیر کروات، اسلوونیای و مجارستانی نیز بین اقلیت های مردم این کشور رایج است. یورو واحد پول این کشور است. کوه‌های آلپ و سایر کوهستان‌ها در قسمت غرب و جنوب بخش اعظم اتریش را فرا گفته اند، قسمت‌های شمالی و شرق اتریش نسبتا کم ارتفاع هستند. مسافت هوایی تهران تا وین 3220 کیلومتر می باشد. طول پرواز نیز حدود 4 ساعت است. اختلاف ساعتی تهران با وین 2:30 است.

آب و هوای اتریش:

اتریش آب و هوای معتدل اقیانوسی دارد. اتریش دارای زمستان‌هایی سرد و تابستان‌هایی ملایم همراه با بارندگی نسبتا زیاد می باشد. اتریش به دلیل موقعیت جغرافیایی خاصی که دارد. دارای آب و هوایی متنوعی است. در مناطق کوهستانی این کشور به ویژه کوه های آلپ نوسانات آب و هوایی شدیدی وجود دارد. در تابستان نیز در این مناطق هوا سرد است. در قسمت های آلپ شمالی هوا مرطوب تر از سایر مناطق است. بخش های جنوب شرقی دارای آب و هوای خشک و آفتابی می باشد. 

فرهنگ مردم اتریش:

اتریش مدت ها پایتخت فرهنگی اروپا بوده است. همچنین در سال 2000 شهر گراتس بعنوان مرکز فرهنگی اروپا معرفی شده است. اتریش در زمینه ی معماری، نقاشی، ادبیات و موسیقی و ... دستاوردهایی بسیاری را از آن خود نموده است. اتریش در آشپزی دارای یک سنت غنی است. که از غذاهای اتریش و قهوه خانه وینی الهام گرفته است. 

گردشگری در اتریش:

کشور اتریش جزء کشورهایی است که بسیاری از گردشگران اتریش را مقصد سفر خود قرار می دهند. در زمستان هم کشور اتریش گردشگران خود را دارد. بسیاری از گردشگران برای دیدن کوه های آلپ، وین، رود دانوب، جاذبه های تاریخی و طبیعی به اتریش سفر می کنند. 

بهترین زمان سفر به اتریش:

با توجه به تفریحات و جاذبه های گردشگری اتریش بهترین زمان سفر به اتریش متغیر است. اگر قصد انجام ورزش هایی نظیر اسکی را دارید بهترین زمان برای سفر به این کشور ماه های نوامبر تا آوریل است. آوریل تا اکتبر بهترین زمان سفر به اتریش در آب و هوای گرم است. اگر قصد سفر به اقامتگاه های کوهستانی دارید دو فصل برای گردشگران مشخص کرده اند. در زمستان می توانید از ورزش ها و تفریحات زمستانه که در نظر گرفته اند بهره ببرید. و پیاده روی در تابستان در اقامتگاه های کوهستانی در نظر گفته شده است. ماه های جولای و آگوست برای گردشگران تور اتریش که علاقه مند به تماشای فستیوال ها و جشن های اتریش هستند بهترین زمان می باشد.

جاذبه های گردشگری اتریش:

قصر شنبرون، قصر هافبرگ، موزه ماکسیمیلیان یکم و آرامگاه امپراتور، کلیسای گوتیگ،  کلیسای سنت استفان، قصر بلودر، خانه اپرای ملی وین، ساختمان پارلمان اتریش، قصر میرابل، مدرسه سوارکاری اسپانیایی، دیر بندیکیتی در شهر ملک، بلندترین آبشار اتریش، قلعه‌ ی قرون وسطایی، هال اشتات، کلیسای زیارتی ماریا سال، صومعه Klosterneuburg، دنیای غول‌های یخی، جاده کوهستانی گروسگلوکنر، سیفلد، تیرول، شهر قدیمی اینسبروک، کاخ شون‌ برون، سنت آنتون ام آرلبرگ و ... تنها بخشی از دیدنیهای اتریش است.

 

اتریش

تصویر جاذبه های گردشگری اتریش

اتریش

تصویر جاذبه های گردشگری اتریش

اتریش

تصویر جاذبه های گردشگری اتریش